Приклад статті, написаної BUSINESS PLAN ONLINE

Бізнес-план: спорт-зал для фітнесу

Ідея

Провідні експерти ринку говорять, що грамотно організований спортзал генерує рентабельність на рівні 20-25%, при цьому період окупності інвестицій при організації клубу економ-класу становить 1,5-2,5 року, а для преміум сегменту необхідно близько 5 років.
З огляду на нинішню політичну і соціальну нестабільність в Україні, високий рівень інфляції національної валюти, а також високі орендні ставки на приміщення, подорожчання імпортного спортивного інвентарю і загальне зниження рівня доходів населення, відкриття спортивного залу сьогодні - справа досить капіталомістка, що вимагає значних вливань фінансових ресурсів в реалізацію проекту, а також тривалого часу для того, щоб прибуток від діяльності спортивного закладу окупила початкові інвестиції в проект.

З іншого боку, попит на спортивні послуги серед населення нашої країни постійно зростає. Багато людей, не дивлячись ні на які зовнішні обставини, готові витрачати свої гроші на власне здоров'я і користуватися послугами спортзалів. Підтверджує затребуваність спортивних послуг у жителів міст і зростання популярності здорового способу життя, так багато клієнтів відвідують їх цілими сім'ями, проводять там вихідні. Такі тенденції дозволяють говорити про перспективність створення спортивних залів і затребуваності їх роботи сьогодні.
Що необхідно для реалізації бізнес-плану

Вибір приміщення. Для вибору приміщення важливим фактором є розташування, адже типова аудиторія спортивних залів - це дорослі люди, які ведуть активний спосіб життя, і не готові витрачати зайвий час на транспорт. Ідеальним варіантом розташування буде спальний район, де спостерігається дефіцит таких послуг. Наприклад, заняття спортом завжди актуальні в мікрорайонах, де активно будуються багатоповерхівки, або в невеликих містах.

Слід звернути увагу на наявність зручної транспортної розв'язки і, бажано, наявність місць для паркування. Розмір приміщення потрібно підбирати не тільки з урахуванням ваших поточних послуг, а й з доробком на майбутнє. Для невеликого спортзалу підійде приміщення площею близько 100 кв метрів. Розраховуємо на те, що в цоьму приміщенні буде два зали: для фітнесу і тренажерів, а також для роздягальні та прийомної. Найкращий варіант – це перший поверх в багатоквартирному будинку. Але якщо в майбутньому будуть надаватися додаткові послуги, наприклад масаж, бажано щоб була можливість орендувати додаткові кімнати.

Щоб попит на послуги спортзалу виявився стабільно постійним, бажано ще до запуску проекту поцікавитися в місцевих жителів: який спортзал їм потрібен? Зараз все частіше людей цікавить спеціалізація закладу. Наприклад, можна працювати в напрямку жіночого фітнесу, мілітарі, силових тренувань, гімнастики для вагітних, реабілітаційних занять. Крім того, дедалі популярнішими стають спортивні студії для дітей, зокрема пов'язані із заняттями спортом, боксом, східними єдиноборствами. Щоб уникнути великих капіталовкладень, можна взагалі не робити душових.

Якихось особливих дозволів або ліцензій на власний спортзал не потрібно. Досить звичайної реєстрації як ПП. Можна реєстрацію доручити юридичній фірмі, але і самостійно зареєструватися не складно. Бухгалтерію краще доручити бухгалтерській фірмі. Тут ситуація та ж, що і з юристами: недорого і вибір великий.

Перелік необхідних документів:

 • Документи, що підтверджують реєстрацію ПП або ТзОВ;
 • Податкові документи. Свідоцтво про постановку на облік, реєстрація в фонді соціального страхування, фонд медичного страхування, пенсійний фонд та інше;
 • Документи на приміщення. Це договір оренди, або документ про право власності на приміщення;
 • Висновки наглядових органів. Висновок СЕС і пожежної інспекції, дозвіл на діяльність від районної адміністрації і дозвіл на торгівлю (якщо це передбачено проектом).

Персонал. Важливим елементом в фітнес-індустрії є підбір персоналу. На першому етапі будуть потрібні адміністратори, бухгалтер, тренери та прибиральниця. Візьмемо на роботу чотирьох адміністраторів (один з них - власник бізнесу), які будуть працювати по двоє через день. Вони будуть спілкуватися з клієнтами, стежити за порядком, оформляти замовлення, стежити за сайтом і соцмережами тощо. Ще потрібні прибиральниця і бухгалтер на пів ставки - для ведення звітності та спілкування з податковою.

Сьогодні в Україні існує кілька стратегій підбору фітнес-персоналу: одні клуби приймають на роботу професійних спортсменів - людей, які присвятили життя тому чи іншому виду спорту, випускників профільних вузів, чемпіонів, майстрів спорту. Інші - беруть на роботу аматорів з добре підвішеним язиком, які вміють продавати свої послуги. В цілому ж, підбір персоналу багато в чому залежить від маркетингового позиціювання спортзалу.

Можна також переманювати тренерів з інших фітнес-комплексів. Вони не тільки принесуть свій досвід, але й приведуть за собою клієнтів. У свою чергу їм потрібно гарантувати стабільну ставку хоча б на півроку вперед, а також стимулювати додатковими бонусами і відсотками.

План маркетингу

В першу чергу, необхідно створити сайт, на якому буде фотогалерея, контакти та ціни на послуги. Не варто забувати і про створення сторінок в соціальних мережах. Також можна розробляти спеціальні пропозиції для клієнтів, пропонуючи їм сезонні знижки або розстрочку при покупці абонемента на 1 рік.

Рекламу для спортивного залу можна розділити на:

 • Зовнішню рекламу;
 • Внутрішню рекламу.


Поговоримо окремо про кожний з перерахованих видів реклами спортивного залу. Всі зовнішні способи реклами використовуються для залучення в спортзал потенційних клієнтів. Тут прямий взаємозв'язок, чим більше клієнтів вдасться залучити, тим більш дохідний буде бізнес.

На які види реклами варто звернути увагу власнику нового спортивного залу залу?

1. Найменування спортивного залу. Підприємці часто не беруть до уваги значення назви спортзалу, саме назва - це перше що привертає увагу потенційного клієнта. Тренажерний зал повинен називатися коротко і лаконічно, в назві повинен бути прихований заклик до мужності, силі, красі, здоров'ю.

Назва повинна легко читатися, якщо нічого не спадає на думку, то можна трохи зайнятися плагіатом і взяти назву тренажерного залу у "конкурентів". Щоб не було ніяких неприємностей, краще «позичити» її у конкурентів не зі свого міста, а наприклад з сусіднього.

Ну і нарешті, можна просто погуглити, в Інтернеті можна знайти безліч реклами спортивних залів з їх назвами - проблем з вибором хорошого варіанту не буде. Так само існують фірми які спеціалізуються на назвах, але їм доведеться заплатити.

2. Вивіска для спортзалу. Спортзал потенційний клієнт повинен знайти без проблем, тому в місці входу в тренажерний зал повинна бути велика барвиста вивіска.

3. Розклеювання оголошень по під'їздах. Звичайне розклеювання оголошень по під'їздах прилеглих мікрорайонів досі залишається одним з найбільш дієвих способів реклами для сфери послуг, до якої можна віднести і послугу з тренувань свого тіла в спортивному залі. То ж нехтувати нею не варто ні в якому разі.

4. Поширення глянцевих буклетів. Можна розробити макет (краще щоб це зробив професійний дизайнер) і замовити друк цих буклетів, оптимальний розмір буклетів А5, не забудьте крім самої реклами вказати адресу і телефон спортивного залу.

Розрахуємо обсяг початкових інвестицій

Основний капітал:

 • техніка - 150.0 тис. грн.
 • інвентар та меблі - 50.0 тис. грн.
 • техніка для офісу - 5.0 тис. грн.
 • програмне забезпечення - 3.0 тис. грн.
Загальна сума інвестицій в основний капітал складає 208 тис. грн.

Оборотні активи:

 • товари і матеріли - 30.0 тис. грн.
 • витрати на реєстрацію та печатку - 1.50 тис. грн.


Поточні витрати:

 • Закупка запасів - 8.02 тис. грн.
 • Затрати на персонал - 96 тис. грн. Необхідно найняти 2 чол., середньомісячна заробітна плата 4.0 тис. грн.
 • Соціальні витрати - 21.12 тис. грн.
 • Амортизація - 52.22 тис. грн.
 • Інші платежі - 90 тис. грн., в тому числі рекламний бюджет 15.0 тис. грн., витрати на облік 10.0 тис. грн.
Прогноз операційних витрат - 267.36 тис. грн.

Якщо компанія не зможе отримати дохід в перший місяць, необхідно зарезервувати кошти для формування поточних витрат на місяць в сумі 13.10 тис. грн.

Підприємству необхідно: 332.60 тис. грн.
Можна отримати кредит на 48.0 месяцев под 20.0% і рік.
Використовуємо програму BUSINESS PLAN ONLINE від компанії INTELLECT-NOVA для формування фінансового інвестиційного прогнозу на 5 років. Цією ж програмою можна створити власні бізнес-плани для подальшого розміщення на сайтах.
Планова окупність = 2.28 років.

Враховуючи погашення кредиту, компанія при націнці в розмірі 40.0 % може отримувати в рік 419.88 тис. грн. доходу, а очікуваний чистий прибуток - 100.77 тис. грн.

Автор: kseniya_www · 03.11.2016 19:27 · Примеры работ